Fullmetal Alchemist Türkiye  
Simya İsimleri

  Fullmetal Alchemist
Edward Elric dönüşüm çemberi olmadan simya yapabilmektedir. Ellerini vurduğunda bir halka yaratır. Enerji çemberi halkada olarak o dönüşümü kullanır. Onun sağ kolu ve sol ayağındaki oto-zırhlar ile yaşına göre savaşırken daha beceriklidir. Edward yolculuğunda araştırdığı kodları belgeler (tüm simyacıların kodlarını normal insanlar öğrenemez ve tehlike şeyler olur.)

Crimson Alchemist
Kimbley yakma delisidir ve iyi olanlardan birisi değildir. O ayrıca Ishbal'deydi ve o kendi avuç içlerindeki dönüşüm çemberi ile patlama yaratır. Bununla beraber Ishbal'de o birlikleri düşman gibi patlattı. Yakın zamanda Greed'in yardımıyla Kimbley kırık verir ve kaybetmenin üstündedir.

Crystal Alchemist
Doktor Tim Marcoh hükümette araştırma görevlisi olan bir simyacıdır. Ishbal direnişine çağrılınca kendi araştırmalarıyla Merkez kütüphanesindeki yaptığı araştırmalarıyla beraber kaçar. Şimdiye dek filozof taşı yaratmaya en çok yaklaşanlardandır. Şimdi bir doktor olarak küçük bir köyde yaşar. Onun tüm araştırmalarının kodları aynı aşçılığa ait araştırma belgelerine benzemetilerek kodlanır.

Flame Alchemist
Albay Roy Mustang ateş oluşturan eldivenler giyer. Yeteri kadar olmuş bir sürtmeyle kumaş kıvılcım yaratır. Simya kullanarak havadaki oksijen atomlarını harekete geçirir, o karşısına ateşten bir yol yapabilir. Eldiveninde dönüşüm çemberi olduğu için defalarca dönüşüm çemberi çizmeye gerek duymaz. Cebinde herzaman ekstra eldivenlerde taşır. Araştırma notlarını birçok çıktığı kadınlara göre değiştirir.

Iron Blood Alchemist
General Basque Grand mangada yumruk yumruğa mücadele eden özel kişidir. Animede sağ eliyle dönüşüm yapar ve tüm vücudu bir silaha dönüştürebilir. O çatlak filozof taşınının oluşturulmasından sorumluydu ve onları Ishbal direnişinde kullandı. Bununla beraber Scar tarafından öldürülür.

Life Binding Alchemist
Shoue Tucker hayat diken ve ilk konuşan chimera hayvanı yaratan bir simyacıdır. İki yıl sonra onu tekrar yapar: Bu sefer kızını ve köpeğini kullanır. İlk olarak Fullmetal Alchemist bunu ortaya çıkarır. Bununla beraber Scar ilk kez yapar ve chimera ölür. Ayrıca ordu onu yeniden uyandırır (Onlar bir insan değiştirmesi yapması için değili hayvanla chimeraya hayat vermesi için bunu yaparlar) ve o filozof taşını yapmak için uğraşırken kızı Nina'yı yeniden canlandırır.

Strong Arm Alchemist
Alex Louis Armstrong ailesinin simya metodlarını takip eder ve Ishbal direnişine katılmıştır. O ayrı güzel iyi bir savaşçıdır, büyüklüğü için bedeni aşırı derecede kaslıdır.

Silver Alchemist
Gümüş simyacısı Ishbal direnişine karışan biridir. Kimblee gibi avcunun içlerinde iki dönüşüm çemberi vardır ve dönüşüm çemberini her zaman çizmez. O savaşırken zorbalığı sever ve stili savaş meydanında dönüşüm yaparak çeşitli silahlara dönüştürebilmesidir. Bundan dolayı o değiştirecek hiçbirşey yok iken tamamen acizdir.