Fullmetal Alchemist Türkiye  
FMA'da Geçen Yerler

  Amestris:
Animede ve mangadaki fulmetal alchemist serisindeki ulus devlettir. Kültürel ve teknolojik olarak 1. dünya savaşındaki avrupasına benzer. çok geniş arazilere sahiptir.Doğudaki Ishbal kenti amestristen kültürel olarak ayrılır. Amestris bir askeri diktatörlük tarafından Fuhrer King Bradley'in kontrolu altındadır. Kaç yıldır başta olduğu bilinmemektedir ama Ishbal savaşından önce olduğu anlaşılır. Amestris Nazi Almanyası ile benezerlik içerir ve iki liderde Fuhrer başlığını kullanır. Ishbal savaşında İnsanlar üzerinde deneyler yapılmaktadır.II. Dünya savaşında da naziler insanlar üzerinde deneyler yapmaktadır. Drachma ve Amestris arasındaki ilişki Nazi Almanyası ile Kominist Rusya arasındaki ilişkiye benzer. Amestris sınırlarında saldırgandır.

Merkez:
Asırlar önce gözden kaybolan, çok eski bir şehirin bölgesinde oluşturdu. Amestris'te hükümet merkezidir Vatandaş kütüphanesi, merkezi karargâh, ve 5. Labaratuvar bulunur.

Doğu Şehri:
Çöle yakın bir su bölgesinde belirledi, Doğu şehri Albay Mustang'ın merkez evidir animede. Al ve Ed Lior şehrinden Resembool ve Marcoh'nun kasabasındaki maceraları bu bölgede geçmiştir.

Ishbal:
1990'li yıllarında Ishbal savaşı Ametris tarafından olur. Ishbal Amestris tarafından işgal edilir. Ishbal, doğu isyanın odak noktasıydı. tüm bölge, savaş tarafından hemen hemen silindi ve geri kalan insanların da filozof taşı yapmaları şart koşuldu.

Ishbal Halkı:
* Rick (sadece animede)
* Leo (sadece animede)
* The Exile (sadece animede)
* Old Man (Rick ve Leo'nun büyükbabaları animede)
* Scar ve onun büyük ağabeyi
* Scar'ın ağabeyinin sevgilisi Homunculus Lust olmadan ki hali (sadece animede)
* Scar'ın efendisi

Lior:
Lior çöl şehri biir grup etnik insana ev sahipliği yapar. Bu şehir Papa Cornello tarafından yönetiliyordu. Oradaki halk O'nu peygamber olarak çağırırdı. Ed ve AL onun iktidarını yıkar ve sonra iç savaş çıkar.

Resembool:
Elric kardeşlerin evidir ve bir çok olay burada olur.

Xenotime: (Animede ve kum şehrin romanında vardır.)
"Altın şehri" diye anılır zengin elementin varlığından dolayı bu şekil söylenmiştir. Tüm altın diğer şehirlere satılır ve kent bakımsızlığa terk edilir. Kara-baron Mugwar, kırmızı taşlar elde edebilmek için demir madenlerinde zehirli kırmızı suyu saklamak ve kullanmak için kalkışır. Şehir eski ününe kavuşur. Bununla beraber Elric erkek kardeşler O'nun gerçek planını anladı ve kimyacı Nash Tringum kardeşlerle beraber planını durdurdu.

Yeni Hiessgart:
(Video oyununda geçiyor)